Otomatik Hayvan Kaşıma Fırçası Makinesi

tekhirdavatgüveni

Tekhırdavat Güvencesi...
tekhirdavat

Otomatik Hayvan Kaşıma Fırçası Makinesi

2 YIL GARANTİ VE CE BELGELİ ÜRÜNDÜR 

Futter MEISTER

FUTTER MEISTER OTOMATİK KAŞAĞI MAKİNASI

 FUTTER MEISTER tarafından geliştirilen dönerli inek fırçası ineğin sağlığını, huzurunu ve refahını artırmak için tasarlanmıştır.

    Yüzey üzerinde dönmeye başlayan fırça inek sağlığı ve konforu için bir devrimdir. Bu hayvan dostu eşsiz fırça tüm yönler de yavaşça ineğin üstünde ve etrafında dönerek rahatını sağlar. Uygun uzunlukta ve kalınlıktaki kıllar ineğin kan dolaşımını düzenleyerek rahatlamısına yarıdımcı olur. hayvan kaşıma fırçası

    FUTTER MEISTER Kaşağı Makinası ile rahatlayan inekler daha fazla süt verirler. Otomatik Kaşağı Makinası ahırda fazla yer kaplamaz. Montajı oldukça kolaydır. Silindirik fırça duvar montajı için uygundur. Eğer bu fırça ahırda doğru bir yere monte edilirse diğer ineklerin giriş çıkışı ve beslenme alanlarında hareketleri de çok rahat olur. Doğru yerleştirilen bir fırça ahırda bulunan ineklerin birbirlerine zarar vermelerini önler. Otomatik açma kapama özelliği sayesinde enerji tasarrufu için kullanımdan sonra 10 saniye içinde (bu süre yazılım kartından ayarlanabilir) otomatik olarak kapanır. Temizlenmesi oldukça kolaydır ve bu da ahırın hijyeni için oldukça önemlidir. Fırça yüzeyinin sert kaplama dizaynı uzun vadeli bir yatırım sağlar. Konfor ve güvenlik için menteşeler güçlü ve sağlamdır. Fırçayı yer değiştirmek oldukça kolaydır. Fırça aynı zamanda temizlik için demonte kullanılabilir. Elektronik Kaşağı Makinası inekleriniz için güvenli ve etkin bir bakım sağlar. Bir yaş üzeri sığırlar için uygundur. Kıl uzunluğu 5 mm’den fazla olan sığırlar için önerilmemektedir. Dakikada 25 devir hızla dönerek sığırlara zarar verme riski minimuma indirgenmiştir. 

 

 

       FUTTER MEISTER Kaşağı Fırçası Makinasının Avantajları 

 1- İneğin kan dolaşımını düzenleyerek et ve süt oranında artış sağlar. 

 2- İneklerin tımar işlemini gerçekleştirerek bakımlı olmalarına yardımcı olur. 

 3- Ahırda yer kaplamaz. Bu sayede görüntü kirliliği oluşturmaz

 4- Temizlenmesi kolaydır. Yorulmadan ve uğraşmadan basit şekilde temizlenebilir. 

 5- Sürünün performansını yükselterek ineklerinizin rahatlamasına yardımcı olur.

 6- Düşük enerji tüketimiyle masrafsız bir ekipmandır. 

 7- İnek trafiğini düzenler. 8- İneklerin kendine zarar vermesini önler. 

 9- Montajı kolay ve kullanımı basittir. 

 10- Sıkışma durumunda geri dönebilme özelliği sayesinde inek tüylerine zarar verme ihtimali minimuma indirgenmiştir. 

Kusursuz Ergonomi ve Yüzey Teması 

Otomatik inek Kaşağı makinasının yeni dizaynında kullanılan fırça, esnek yapısıyla hayvanın her yerine temas edecek şekilde tasarlandı. Bu yeni tasarımla kaşıma fırçasının her tarafı hayvana temas etmekte ve makinadan maximum verim elde edilmektedir.

 Rüzgar Filtresi 

  Otomatik Kaşıma Fırçası makinalari, algılayıcılarının hassasiyeti sebebiyle hareketin yanı sıra rüzgâr, hava sirkülasyonu, titreşim gibi durumlarda otomatik olarak harekete geçmekte ve boşta çalışarak hem enerji kaybına hem de motor ve redüktör arızalarına neden olmaktadır. Kaşıma fırçası Makina yazılımında yapılan değişiklerle bu tür enerji kayıplarının ve arızalarının önüne geçildi. Makina oluşan hareketin rüzgar vb. dış etkenler tarafından mı yoksa makinaya yaklaşan hayvan tarafından mı gerçekleştirildiğini algılayıp duruma göre harekete geçebilmektedir.

 Otomatik Fırça Yatağında Üst Düzey Kalite

    Eski nesil kaşağı makinalarında fırçanın motora yataklaması; redüktör miline doğrudan takılarak gerçekleştirilmekteydi. Yataklamaların kalitesi ve uygulama şekline bağlı olaraktan kaşıma fırçası motordan ayrılabiliyor ya da redüktörde dişli kırılması vb. arızalar oluşabiliyordu. FUTTER MEISTER mühendisleri bu sorunun üstesinden gelebilmek için; makina üzerinde bazı değişiklikler gerçekleştirerek daha uzun ömürlü ve daha kaliteli yataklamalar kullanıp eski nesil İnek Kaşıma Fırçalarında oluşan yataklamadan kaynaklı bütün arızaların önüne geçtiler.

  Kuyruk Dolama Riski Artık Yok 

   Hayvanın kuyruğunun makinaya dolanması sonucu hayvan sağlığını tehdit eden bütün faktörler yeni nesil hayvan kaşıma fırçasında ortadan kaldırıldı. Fırça ve redüktör bağlantı noktalarında uygulananan mekanik aksam muhafaza sistemi ile hayvanların kuyruklarıyla veya dilleriyle hareketli metal aksamlara ulaşması imkansız hale getirildi. Makinanın yeni tasarımında hayvan kuyruğunu fırçaya sıkıştırmış, dolaştırmış olsa dahi makina bu durumu algılayıp kendini otomatik olarak durdurduktan 3 saniye sonra sonra hareket yönünün tersine dönerek kuyruğun serbest kalmasını sağlamaktadır. İnek, kuyruğunu makinadan tamamen kurtarana kadar makina harekete geçmeyerek olası bir tehlikenin önüne geçmektedir. 

 Redüktörde Kusursuzluk

    Otomatik Sıgır Kaşağı makinası redütörleri üretilirken güç kaybı, verim, kullanım amacı gibi etkenlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bunun bilincinde olan FUTTER MEISTER tasarım ekibi; makina tasarımına en uygun redüktörel yapıyı oluşturarak işlevsel anlamda hem uzun ömürlü hemde yüksek verime sahip bir ürün ortaya çıkarmayı başardılar.

Minimum Güç Maksimum Verim 

    Hedefimiz, çağımızın en büyük problemi olan enerji sarfiyatına karşın ekononomik çözümler sunmaktır. Kaşağı makinalarında kullanılan elektrik motorları 0.15 kW ve üzeri enerji tüketmektedir. Yeni nesil İnek Kaşıma Fırçasımızda 0.12 kW enerji sarfiyatı olan bir elektrik motoru kullanarak hem enerji maliyetini düşürdük hemde fazla enerji sarfiyatından kaçınarak milli ekonomiye katkıda bulunmayı amaçladık. Kompakt Tasarım FUTTER MEISTER ürettiği her makinanın tasarımında olduğu gibi bu makinada de ergonomikliği, sağlamlığı, kaliteyi ve kullanılabilirliği göz önünde bulundurarak  İnek Kaşıma Fırçasını tasarladı. Makinada fazlalık olarak görülebilecek tüm parçalar ortadan kaldırılarak kompakt ve minimalist bir tasarıma ulaşıldı. 

 Kablolar Artık Tehlikeli Değil

  Otomatik dana kaşıma fırçası Makinada kullanılan kablolar, açık ve korumasız bir şekilde makinaya bağlandığı takdirde güvenlik açısından büyük riskler oluşturmaktaydı. Deforme olma, fare vb. kemirgenler tarafından kemirilmesi, sıcaktan erimesi gibi riskleri barındıran kablolar özel muhafaza teknikleri ile koruma altına alınarak risk faktörü olmaktan çıkarıldı. 

        Otomatik Kalibrasyon Sistemi 

    Otomatik Kaşağı Fırçası makinalarında montajın esnasında karşılaşılan en büyük problemlerden biriside montaj yüzeyinin yere olan paralelliği idi. Montaj bakımından bir devrim niteliği taşıyan otomatik kalibrasyon sistemi montaj yüzeyinin durumu ne olursa olsun makinayı montaj edildiği yüzeye göre kalibre etmeye imkan tanıyan özel bir sistemdir. Zeminin tam dik olmadığı durumlarda makina kartı üzerindeki kalibrasyon tuşuna basarak makinayı yere dikmiş gibi tanımlama imkanına sahipsiniz. 

  Montajda Kolaylık:

FUTTER MEISTER tarım makinaları olarak ürettiğimiz tüm ürünlerde olduğu gibi bu makinaları da kullanıcıyı zorlamayacak, kullanımı oldukça kolay bir sistem tasarladık. Tek kişi tarafından monte edilebilecek şekilde tasarlanan bu makina asla sizi zorlamadan herhangi bir uzmanlık gerektirmeden montaj şeması yardımıyla 30 dakika içerisinde kurulumunu rahatça gerçekleştirebileceksiniz.

 

 Kasıma fırçası Makinanın kullanım koşulları ve şekli göz önüne alındığında hareket eden aksamların malzeme seçiminin ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Bunlardan en önemlisi de hareketli aksamlarının ömrüdür.

 FUTTER MEISTER tarım mühendisleri, sürekli hareket edecek olan parçaların ömrünü en uzun süreye çıkartabilmek için hareketli aksamlarda plastik ve metal kombinasyonunun yataklamalar kullanarak makinanin asit ve korozyondan etkilenme ihtimalini minumuma indirdi.

 Çok Açılı Dönüş Kabiliyeti Sallanır tip fırçaların en büyük özelliği bütün yönlere dönerek bağımsız hareket edebilmesidir. Bu hareket mekanizması mümkün olduğunca ineğin vücut hatlarına göre fırçanın yönünü belirlemesini sağlamaktadır. Böylelikle ineğin kaşınma ihtiyacının büyük bir kısmı makina tarafından karşılanmaktadır. Minimum Sessizlik Yüksek ve rahatsız edici seslerin hayvan üzerinde olumsuz bir etki bıraktığı bilinen bir gerçektir. Hayvanların et ve süt ürünlerini artırabilmek için tasarlanan bu tür makinalarında sessiz olması gerekmektedir. Bu bağlamda

 FUTTER MEISTER MAKİNE olarak yeni ürettiğimiz kaşağı makinasınde multi-silence sessiz motor redüktör kombinasyonunu kullanarak ahır içerisinde makinadan kaynaklı herhangi bir gürültünün oluşumunun önüne geçilmiş oldu. Otomatik Start-Stop FUTTER MEISTER İnek Kaşıma Fırçası otomatik çalışıp otomatik durma kabiliyetine sahiptir. Sallanan fırçainek temas ettikten 3 saniye sonra otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. İneğiniz kaşınma ihtiyacını giderip fırçadan uzalaştıktan sonra fırça bunu alıgılayarak kendini 10 saniye sonra otomatik olarak bekleme konumuna geçecektir. 

  Tak & Çalıştır 

 İş gücünün giderek pahalılaştığı ve zamanın giderek değerlendiğini göz önünde bulundurarak yeni nesil kaşağı makinamız olan FUTTER MEISTER’da kullanıcıya zahmet vermeyecek otomatik tak çalıştır kablo sistemi kaşağı ile birlikte ücretsiz olarak verilmektedir. Bu sayede kullanıcı ucu boş bir kabloyu elektrik tesisatçısına bağlatmak yerine kendisi rahatlıkla makinaya elektrik verebilecektir. IP54 Tam Koruma Kaşağı makinası elektronik parçalara sahip olduğu için suya ve toza karşı korunması gerekmektedir. Kaşağı makinası dış şartlara maruz kaldığı için makinada IP54 yani toza,yağmur ve benzeri serpinti sulara karşı koruyacak şekilde dizayn edildi. 

 Motor Koruma Sistemi Motor ve motor aksmalar elektrik ihtive ettiğinden ötürü hayvanlar için hayati risk oluşturabilmektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda elektrik ihtiva eden tasarımların hayvan tarafından erişilemez bir noktaya konumlandırılması şarttır. Bizde yeni nesil kağaşı makinamız olan FUTTER MEISTER’da Motoru bir muhafaza içerisine alarak dışardan müdahale edilmesie ve hayvanlar tarafından zarar görmesini engelledik. 

 Kontrol Sizde 

Otomatik hayvan kaşıma fırçası Tasarlanırken  içerisinde bulunan yazılım her çiftliğe ve farklı ihtiyaçlara göre programlanabilmesi açısından kullanıcıya bu süreleri tayin edebilme imkanı sağlandı. Bu esnek yapı sayesinde makinanizin durma süresi,dönme süresi,çalışma süreleri kullanıcı tarafından kendi ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenebilecektir. 

Güvenli Sevkiyat FUTTER MEISTER olarak üretim ve sevkiyat anlayışımız üretimden çıkan ürünün, kullanıcıya fabrikadan çıktığı şekilde sağlam ve eksiksiz bir şekilde ulaştırılmasıdır. Bu doğrultuda ürün özel straforlarla beslenerek sevkiyat esnasında zarar görmesinin önüne geçilmiştir.

Hayvan Dostu Fırça Kalınlığı 

 Dönüş Hızı Makinanin mekanik aksamının dışında bizce en önemli yeri hayvana temas eden kısım olan fırça bölümüydü. Bu bölümün piyasada bulunan diğer fırçalardaki gibi kalın telli, çok sert veya ince telli,çok yumuşak olmaması gerekiyordu. Otomatik Kaşıma Fırçası yapısı hem uzun ömürlü olması hemde hayvanı kaşırken hayvana zarar vermemesi için özel kıvrımlı fırça telleri kullanılarak oluşuturuldu. Bu sayede diğer fırçaların iki katı dayanımında ve makinanin gerçek manada vazifesini görebilmesi için ihtiyaç duyulan esneklikte bir fırça yapısı tasarlandı. Kapasitesi Arttırıldı 

 FUTTER MEISTER firmasının, kullanıcılarının beğenisine sunmuş olduğu bu yeni ürünün kapasitesi artırılmış, sisteminindeki aksaklıklar giderilmiş, verimi maksimum seviyeye çıkartılmıştır. Artırılmış kapasitesi sayesinde tek fırçayla 20 adet hayvana rahatça yetebilmektedir.

 ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ 

Fırça Çap Ölçüsü (cm) 40 Genişlik (cm) 

 FIRCAUzunluk (cm) 76 Yükseklik (cm) 

 Yataklı Rulman Sayısı (adet) 4 

 Sensör Sayısı (adet) DENGE Dönüş Hızı (d/dk) 25 

 Ağırlık (kg) 70 

 Güç Gereksinimi 230 V/AC Otomatik Açılıp Kapanma 

 Standart FUTTER MEISTER tarafından geliştirilen dönerli inek fırçası ineğin sağlığını, huzurunu ve refahını artırmak için tasarlanmıştır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Çünkü 2008'den bu yana pazar tecrübesi ve müşteri memnuniyetinin buluştuğu tek nokta Tekhırdavat!

Hızlı,Kaliteli,Güvenli

Futter MEISTER Otomatik Hayvan Kaşıma Fırçası Makinesi

Kargo Bilgisi

 

Ağırlık Orantılı Uygun 

           Gönderi Ücreti.

               

 100 TL Üzeri Alışvrişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO

 

Ürün Sorularınız İçin Bize Ulaşın!  

+90 549 469 41 13 
  • inceleme: 87
  • Ürün Kodu: Otomatik Hayvan Kaşıma Fırçası Makinesi
  • Stok Durumu: Stokta var
0- Adet Satıldı
  • 2.376,00TL
  • Vergiler Hariç: 2.200,00TL

Etiketler: Otomatik, Hayvan, Kaşıma, Fırçası, Makinesi, Kampanyalı-Otomatik, ucuz-Otomatik, kampanyalı-Otomatik, Makinesi-Ölçüleri, toptan-Otomatik, Makinesi-fiyatları, Futter, MEISTER-fiyatları, Makinesi-çizimi, çeşitleri-Otomatik, bedava-kargo-Otomatik, Teknik, Hırdavat, Tedarikçiniz, Endüstriyel, Hırdavat-Endüstriyel, Malzeme-Endüstriyel, Tedarik-Mühendislik, Malzemeler